Sezame, otevři se

„V pohádkách, které mi v dětství vypravovali, jsem nalezl hlubší
smysl než ve všech životních pravdách dospělého věku.“

Fridrich Schiller

Předpokládáme, že nejstarší z pohádek původně vůbec nebyly určené dětem. Pravidlem tehdy nebýval šťastný konec a vítězství dobra nad zlem, ale někdy právě přesný opak. Postupem času se ovšem místo dospělých staly recipientem děti, jež vnesly do světa pohádek onen kouzelný nádech a naděje vítězství dobra nad zlem. Předáváme si je a vypravujeme již po mnoho let, od generace po generaci. Třeba protože nám dávají naději, že se dá žít pro daný okamžik a věřit v dobrý konec, třeba protože nám rozvíjí představivost. Občanské sdružení ZPDP má spoustu důvodů, proč kouzlo a sílu pohádkových příběhů připomínat a neshledává větší odměny, než je srdečný úsměv a výraz dítek, oděný úžasem a vírou v magii a kouzla.

 

Nicméně dětský svět kouzelných postav a magických míst je dnes něčím, na co se při dospívání zapomíná. Navzdory tomu je občanské sdružení Z pohádky do pohádky týmem několika bytostí, které si na své dětské fantazie ještě pamatují a nechtějí se jich vzdát, ba touží své nadšení pro svět kouzel předávat dál.

Je tomu tedy již čtvrté léto, kdy pohádkový festival splní dětské sny a nabídne světu jednu z nejvýznamnějších podívaných tohoto typu v České republice. Veskrze jde o interaktivní výstavu s programem, kterou si děti pro svůj dobrodružný a poučný potenciál ihned zamilují. 

V sobotu 6. září 2014 vás tak srdečně zveme na další ročník akce Z pohádky do pohádky. 

Váš tým ZPDP