1701/2016 Helloween 2015

Dne 30.10.2015 jsme vypomáhali SDH Košťany při pořádání Stezky odvahy. Stezka vedla kolem místního hřbitova, což už samo o sobě bylo dosti strašidelné. . Na odvážné čekali hrůzostrašné projekce,osvětlený hřbitov, a strašidla všech kategorií. Sezvali jsme všechny strašidla co známe a musím říct že se nás sešel úctihodný počet 25 strašidel. Děti za odvahu dostali na konci cukrátko, a diplom.  Ač byla příprava náročná a začala ráno, bylo to strašně moc fajn a všichni jsme si to moc užili.Vzhledem k tomu, že to byl nultý ročník myslím, že dopadl na výbornou, při zájmu budeme určitě příští rok pokračovat a uděláme z toho tradici. 

Těšíme se na Vás při další stezce odvahy roku 2016

Tým ZPDP.

Číst dál:
 
1509/2015 Z Pohádky do pohádky 2015

Letošní pátý a první kulatý ročník pohádek dopadl pro tým ZPDP vítězoslavně. Pro děti bylo připraveno 45 pohádkových postav, spoustu soutěží, občerstvení a pohádkový program. Návštěvníků bylo tolik, že se pomalu na Hrad Doubravka ani nevešli. Letos poprvé byly návštěvníkům otevřeny katakomby v podobě pekla, ač jen vršek, mohli ale nahlédnout dospodu chodeb Hradu. Přes den panovala jako vždy kamarádská atmosféra, děti i dospělí se velmi dobře bavili. Celý den probíhal program tvořený Patem a Matem, děti se mohli svést na koních a oslíkovi, a celý den děti provázela pohádková hudba. 

Číst dál:
 
2506/2014 Sezame, otevři se

„V pohádkách, které mi v dětství vypravovali, jsem nalezl hlubší
smysl než ve všech životních pravdách dospělého věku.“

Fridrich Schiller

Předpokládáme, že nejstarší z pohádek původně vůbec nebyly určené dětem. Pravidlem tehdy nebýval šťastný konec a vítězství dobra nad zlem, ale někdy právě přesný opak. Postupem času se ovšem místo dospělých staly recipientem děti, jež vnesly do světa pohádek onen kouzelný nádech a naděje vítězství dobra nad zlem. Předáváme si je a vypravujeme již po mnoho let, od generace po generaci. Třeba protože nám dávají naději, že se dá žít pro daný okamžik a věřit v dobrý konec, třeba protože nám rozvíjí představivost. Občanské sdružení ZPDP má spoustu důvodů, proč kouzlo a sílu pohádkových příběhů připomínat a neshledává větší odměny, než je srdečný úsměv a výraz dítek, oděný úžasem a vírou v magii a kouzla.

 

Číst dál:
 
2707/2013 Pohádkový festival na Doubravce 2013

V sobotu 27. července 2013 se na hradě Doubravka konala celodenní podívaná ve světle barev a smíchu, jež návštěvníkům rozjasnila horké letní dny.

Pohádkové dění nebralo konce a po setmění se hrad přeměnil na strašidelný zámek, kde si na své přišli zejména dospělí návštěvníci. Přes den se dětem věnovalo přes čtyřicet pohádkových postav, jež dětskou mysl zaměstnaly hrami a soutěžememi. 

Děkujeme za vaši podporu a s pohádkovým festivalem se těšíme napřesrok. 

Váš tým Z pohádky do pohádky

 

 

 

 
1011/2012 Westernová Kurtizánie 2012

Jak tomu bylo před rokem, tak tomu bylo i letos. Uspořádali jsme opět nádhernou společenskou akci zvanou "Kurtizánie", tentokrát ve stylu divokého západu.

K vidění bylo mnoho, nebojácní pistolníci, kovbojové, indiání i nejdrsnější ženy divokého západu. Kdo by hledal nelítostné boje mezi indiány a pistolníky, hledal by marně. Zábava byla v plném proudu a nikdo se neostýchal. Vrcholem večera bylo společné představení na tanečním parketu, kde všichni předvedli své dovednosti při hromadném line dance.

Číst dál:
 
Pohádky na hradě Sukoslav

Po roce netrpělivého vyčkávání jsme opět navštívili říši pohádek. Dne 22. září 2012 jsme uspořádali již druhý ročník úspěšné akce Z pohádky do pohádky. Tentokrát jste se s pohádkovými postavami mohly setkat na hradě Sukoslav nedaleko Kostomlat. Přes den bylo k vidění nádherných 42 pohádkových postaviček, které dělaly radost i těm nejmenším.

Po setmění se hrad proměnil na strašidelný zámek, kam by se i ten nebojácný vstoupit neodvážil. Mohli jste potkat strašidelné loupežníky, Bílou Paní ba dokonce i strašidelnou Červenou Karkulku. Samozřejmě to nebylo vše. Na své si přišly děti všech věkových kategorií.

Číst dál:
 
Předchozí12Další