Spolek Z pohádky do pohádky bylo instituováno s myšlenkou na vytvoření rodinných akcí s podporou české pohádky, bájí a legend. Nabízíme pravidelné celodenní akce pro malé i velké, oživení rodinných oslav a kulturní program. 

 

Pár slov od předsedy spolku:

"Bylo nebylo … V jednom zeleném domečku v Dubí žije maminka s malou princeznou. Malá princeznička se doma neustále nudila a koukala na pohádky. Maminka, jakožto akční tvor, neustále vymýšlela jak malé princezně zpestřit život, a tak jezdily po Zoo, bazénech a jiných atrakcích. Aktivity ale rychle docházely. "Co teď?" pomyslela si maminka. Jak zabavit princeznu něčím nevšedním? Maminka si vyslechla nářky i ostatních maminek, že v okolí nejsou pro prince a princezny žádné atrakce, děti sedí u počítače a o klasických pohádkách moc neví, nebo je neznají.  Dětským světem kralují Spiderman, Hello Kitty, pokémon a další, ale kdo je Rákosníček, děti ani neví.

Maminka, jež jezdí po vystoupení s koňmi, byla jednoho dne pozvána na Hrad Rýzmburk v Oseku. Zalíbily se jí prostory a v hlavě se jí zrodil odvážný plán. Oživím klasické pohádky, řekla si.  Abyste věděli, naše maminka je tak trošku cvok a jde si za svým jak tvrdohlavý beran. Jak řekla, tak udělala. Začala plánovat, zvát  účastníky a dala si za úkol zblbnout pro svůj nápad co nejvíce lidí, aby dětem ukázali, že klasické pohádky ještě nejsou mrtvé. A víte jak to dopadlo? Povedlo se!  

Přes krušné a bolestivé začátky, kdy se začínající aktéři přihlašovali a odhlašovali, se seznam postaviček začal plnit. Nakonec vzniklo přes čtyřicet pohádkových postav. Jenže to mamince ještě nestačilo. Usmyslela si,  že když dětem přes den představí pohádkovou říši, že by nebylo na škodu je v roušce tmy  tak trochu postrašit. Vznikla tak i noční část představení strašidel a stezky odvahy pro děti i dospělé.

Všichni  ji nadšeně podpořili a vrhli se střemhlav do příprav. Plánovalo se, řešilo se a první akce „Z Pohádky do pohádky“ byla na světě. Z jednoduché myšlenky a prakticky ničeho, se postupně tvořilo hmotné „něco“. Sešlo se čtyřicet stejně praštěných lidí, co bez nároku na peníz využívají svůj talent bavit děti a s vervou se pustili do akce. Dali do toho naprosto vše. Někteří aktéři na tuto akci dorazili z velké dálky, někteří vynechali spánek po noční směně, další do pozdní noci připravovali kulisy, kostýmy či techniku na noční show. Všichni do posledního se statečně drželi s americkým úsměvem na rtech až do pozdního večera. Děti a rodiče se s skvěle bavili a bylo pro ně velkým zážitkem setkat se s živými pohádkovými postavami. Na akci přijelo přes 3000 lidí a ohlasy byly opravdu fantastické.

Ano, zvládli jsme to a já jsem na ně všechny neskutečně pyšná. Tito lidé mi dodávají neskutečnou sílu něco dělat a žít. Něco, co ostatní zvedne ze židlí a křesel od televize. Je to to „NĚCO“, co podněcuje moje plány a s takovými lidmi je mi ctí spolupracovat.

Dnes už fungujeme jako spolek a máme v plánu pořádat podobné akce na hradech a zámcích a tím zpestřovat život hlavně dětem a také dospělým.

A moje motto do akcí? Prostě jen ŽIJTE.

Vaše Královna

(Nemožné ihned, zázraky na počkání)"