Z Pohádky do pohádky 2015

Letošní pátý a první kulatý ročník pohádek dopadl pro tým ZPDP vítězoslavně. Pro děti bylo připraveno 45 pohádkových postav, spoustu soutěží, občerstvení a pohádkový program. Návštěvníků bylo tolik, že se pomalu na Hrad Doubravka ani nevešli. Letos poprvé byly návštěvníkům otevřeny katakomby v podobě pekla, ač jen vršek, mohli ale nahlédnout dospodu chodeb Hradu. Přes den panovala jako vždy kamarádská atmosféra, děti i dospělí se velmi dobře bavili. Celý den probíhal program tvořený Patem a Matem, děti se mohli svést na koních a oslíkovi, a celý den děti provázela pohádková hudba. 

Při smrákajícím se večeru pomalu hrad procházel změnou. A jakmile zalezlo sluníčko, děti se mohli začít bát. Na děti čekala stezka odvahy okolo hradu a navštívit nás přišlo 25 strašidel. Předně bych velmi chtěla poděkovat Košťanským dobrovolným hasičům, kteří se letos prvně do akce zapojili a velmi nám s akcí pomohli http://www.sdhkostany.wz.cz/. A také Prosetickým Přátelům Starých Tradic, kteří nám od začátku éry Doubravky na hradě taktéž velmi pomáhají, http://prosetice.webnode.cz/. Další podekování patří Aleně Mertlové - dvorní švadlenka pohádek, která vykouzlila opravdu nádherné kostými, firmě Vitrablok- za finanční dotaci, firmě DS Smith - za úžasná kartonová zvířátka a MáraPaint - Cilce, která krásně malovala dětem obličeje, Zvířátka - http://www.zviratkalidem.cz/3-o-projektu

 

Dovolím si jeden povzdech. Ač bylo na plakátech, na pozvánkách, i událostech uvedeno, že pokud vedete pejsky sebou na akci, musí být na vodítku a mít košík, i tak se našlo spoustu návštěvníků kteří toto nerespektovali, a pak se velmi divili že je na akci nevpustíme. Proti pejskům nic nemáme, aleprosíme o pochopení, že stále jsou to psy a lovci a ať se jakoukoliv rasu ublíží stejně. Vzhledem k tomu že na akci je spousta malých dětiček, zvířátka, koně pohybující se po hradě a peroucí se loupežníci je pro nás bezpečnost na prvním místě ! A toto se pro nás nikdy nezmění. Taktéž mne mrzí chování některých návštěvníků, kteří potřebují vyzkoušet, co naše kulisy, které děláme po práci jako nadšenci, vydrží. Každoročně pro Vás vymyslíme a navrhneme nové věci které po nocích skládáme, vymýšlíme a montujeme a odměnou nám je v neděli odvážet rozbité a roztrhané kusy čehosi. O rozkradených věcech nemluvě. Na to jsme si již zvykli a v Čechách už to asi ani jinak nejde.


Doufám tedy, že další šestý ročník bude stejně v poklidu jako tento, bez úrazů a bez jakýchkoliv vážnějších zádrhelů. 

Přeji Vám i Vašim dětem pohádkově krásný rok, a pamatujte první sobotu v září 2016 naviděnou :)